Ano Maribor si phravdi i avgo romani kafenava. Oj funkcionirinel pobut taro jekh berš. Kerel pe lafi govermenteskere proekteske kote o Slovenmcia resle te len 300 mile eura tari EU. Kerel pe lafi bašo proekti bašo socialno predpriemništvo thaj zuralipa bašo multikulturalizmo.

Read more ...

Oд 350 анкетирани односно собирачи на отпад, 77 проценти се изјасниле дека добро ја познаваат работата со отпадот и дека потребно е само подобрување во организацијата и легализација на „нивната работа", покажало истражувањето што го спровеле компанијата Пакомак и Македонскиот Центар за Меѓународна Соработка (МЦМС) во рамките на Проектот „Застапување и лобирање за надминување на правните и административните пречки со кои се соочуваат неформалните собирачи на отпад и нивните семејства".

Read more ...
Page 1 of 2
FaLang translation system by Faboba

Tumare informacie bičhaven
ko amaro email

info@romatimes.news

Partneria

Today 7

Yesterday 501

Week 714

Month 5516

All 341920

Currently are 16 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions