Sport

Ром шампион, но за медиумите контраверзен!

Тајсон Фјури, во изминатиов период во прав смисол на зборот ја разбранува светската јавност. По победата над Владимир Кличко и доземање на титулите во бокс во 4 верзии, започна „хајката„ против Тајсон. Прв во низата одземање на титулата во една од верзиите. Насловите во медиумите се сведуваат сега повеќе со случувања надвор од рингот. Нивното етикетирање се сведува на ниво, каде се дури и да се изземе од гласањето за Спортист на годината во Велика Британија.

Citește mai departe...
FaLang translation system by Faboba

Mangava te vakerav

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

       Isi 224 misafirija so dikhena o ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Majpopularno

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Amaro brojači genjela taro 13.01.2019
Gejnela isto manuša tari koja phuv drabarena amaro portali
Majtele isi sa-ko-sa kozom dikhle o portali