Sport

Ром шампион, но за медиумите контраверзен!

Тајсон Фјури, во изминатиов период во прав смисол на зборот ја разбранува светската јавност. По победата над Владимир Кличко и доземање на титулите во бокс во 4 верзии, започна „хајката„ против Тајсон. Прв во низата одземање на титулата во една од верзиите. Насловите во медиумите се сведуваат сега повеќе со случувања надвор од рингот. Нивното етикетирање се сведува на ниво, каде се дури и да се изземе од гласањето за Спортист на годината во Велика Британија.

Citește mai departe...

Ko si o Tajson Fjuri ?

O Tajson Fjuri (27) pervagja taro piedestali e Vladimri Kličko, thaj akana si nevo profi šampioni ki phari kategoria ko boksi. O ukrainco nadžanel sine kaj arakhel pe sine taro boksia so halja taro amaro nevo romano thagar an o boksi.

Citește mai departe...
FaLang translation system by Faboba

Mangava te vakerav

Momentalno Online

       Isi 81 misafirija so dikhena o ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Majpopularno

Flag Counter

Amaro brojači genjela taro 13.01.2019
Gejnela isto manuša tari koja phuv drabarena amaro portali
Majtele isi sa-ko-sa kozom dikhle o portali