Ромскиот Пастор од Бугарија Најден Борисов вели: Поради социјалните бенефиции Владата ги прави Ромите да се мрзеливи!

Ромскиот пастор и воедно лидер Најден Борисов се изјасни против социајлните бенефиции воедно и против попустливоста на контролорите во јавниот превоз да не ги санкционира оние кои немаат билети.

Тој ова го истакна на неодамнешната конференција во Софија кој ја подржува иницијативата насловена "За татковината", која ќе има за цел учество во претседателските избори со патриотска платформа.

Најден Борисов, е претседател на Апостолска Црква "Светлина на светот" - објаснувајќи и дека е "водач на ромските црковни општества".

Тој изрази незадоволство дека се потенцира повеќе само еврејски Холокауст. Тој вели дека не смее да се заборави и Ромскиот Холокауст.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 208 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот