На 29 Јуни во хотел Континетал, спектакл кој ќе се памети - Избор на Интернационална Ромска Убавица 2019

Само уште две недели преостануваат до најавениот спектакл во Скопје. Во летниот амбиент на хотелот Континетал во Скопје на 29 јуни оваа година со почеток од 20:30 часот ќе се реализира традиционалната 27-ми по ред Избор на Мис Најубава Интернационална Ромска Убавица 2019.

Како и претходните години така и оваа организатор е СП БТР Продукција.
Според најавите од организаторот оваа година покрај улеството на 15 девојки од Русија, Унгарија, Албанија Бугарија, Србија, Црна Гора, БиХ, Хрвтаска, Грција, Турција како и од Република Северна Македонија.

Покрај парадата на убавината воедно таа вечер ќе има и богата забавно музичка програма со познати пеачки имиња како од нашата држава така и од странство мешу кои и познати уметнички имиња со нивни перформанси од Руската федерација и од Италија.

Воедно според организаторот на оваа културна манифестација поради огромниот интерес на присутни гости, и ограничениот простор, потребно е и однапред резервирање на местата. Тоа може да го сторат на телефонскиот број ++389 (0)2/2656 901. Влезот е 600 денари со богато мени.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 180 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот