Кармен Чаплин во режија - Чарли Чаплин, човек на светот “

Режисер-продуцент-актерка Кармен Чаплин е поставена да ја режира театарската документарна претстава „Чарли Чаплин, човек на светот“, која ќе додаде едвај истражено нов аспект еден од најиконите во кино ликовите во народна свест, со ромски корени на Чаплин и наследство.

Забележувајќи го првиот пат кога семејството Чаплин е вклучено на длабоко креативно и индустриско ниво во филм за Чарли Чаплин, внуката Кармен Чаплин исто така е ко-сценарист на документарниот филм со Амаја Ремирез, коавтор на „Друг ден на животот“, добитник на филмска награда за најдобар филм на Аними.

Опишано во изјавата на неговите продуценти како документарен филм кој „радикално го преинтепретира оверот на Чаплин од ромска перспектива и го испитува прогонот на Ромите преку неговите видувања“, „Чарли Чаплин, човек на светот“ е во продукција на мадридскиот нов бран Стани Копет, Долорес Чаплин и Ашим Бала, Ремирез во филмот „Канаки Филмс“ на Сан Себастијан, водечки продуцент на „Уште еден ден на живот “, и Нано Ариета и Силвија Мартинез во Мадрид во Атлантик Пикчрс.

Link: https://variety.com/2019/film/global/carmen-chaplin-direct-charlie-chaplin-a-man-of-the-world-1203344589/?fbclid=IwAR3r3fzKvZ85oyiLOWrTZH3An5nW6QlPL8SgLDwagTiCI57j3IxJvETg10w

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 93 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот