Др Кољо е добитник на наградата „ Големата ѕвезда на македонскиот филм„

Во рамки на одржување на 42. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола (16-21 септември) на прес конференцијата директорот на фестивалот Симеон Мони Дамевски соопшти дека меѓу годишни лауреати се наоѓа и актерот Бајрам Северџан - ДР Кољо кој на филмската јавност и е познат по своите улоги во филмовите „Црна мачка, бел мачор“ и „На млечен пат„ на Емир Куструрица, „Трето полувреме“ на Дарко Митревски, „Џипси Меџик„,„До балчак“ на Столе Попов и др.Тој  е добитник на Големата ѕвезда на македонскиот филм, награда која ја доделува Друштвото на филмски професионалци (ДФРМ).

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 629 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот