Поставена табла со Северна Македонија на граничниот премин со Грција

На преминот „Богородица“ на грчко-македонската граница веќе стои табла со натписот „Република Северна Македонија“ на македонски и англиски јазик.

Не станува збор за нова табла, туку промената е направена со налепница врз стариот натпис.

Тоа е во согласност со вчерашната одлука на Меѓуресорската владина група за спроведување на Договорот од Преспа и уставните измени, која предвидува Царинската управа да стави налепници на таблите на граничните премини, државната граница на Република Северна Македонија и на двата аеродроми во Република Северна Македонија, во рок од 3 дена.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 81 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот