Обид за атентат врз градоначалникот на општина Арачиново, ранет неговиот возач

Градоначалникот на општина Арачиново Ридван Ибраими некаде попладнево бил застрелан со автоматско оружје. Неговиот возач бил погоден со прострелна рана во градниот кош, потврди МВР. На влезот во Арачиново пристигнале засилени полициски сили, а на местото на престрелката во тек е увид.

Од Клиниката потврдуваат дека лице од Арачинов е донесено во Ургентниот центар во тешка здравствена состојба поради прострелна рана во градниот кош, за која е потребна итна операција.

Градоначалникот не е повреден, а во автомобилот во кој се наоѓал било пукано.

https://www.facebook.com/watch/?ref=embed_video&v=1136406844049113

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Од 5 Ноември 2022 достапен документарниот филм на СП БТР „Небо, Точак, Земја„ на Max TV и Max TV GO со пребарување –Видеотека

Сакам да речам

6-to Romano Čhavorikanoo muzikakoro festivali 
„Čhavorikano Suno 2022“ – SP BTR

6-ти Ромски Детски музички фестивал
„Детски Сон 2022„ – СП БТР

6th Romani Children's Music Festival
"Children's Dream 2022" - SP BTR

Momentalno Online

Имаме присутни 94 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот