За Весна Ристиќ, поетеса од Лесковац – Специјална награда од жирито во Букурешт

Талентираната поетеса од Лесковац Весна Ристиќ на интернационалниот Фестивал на поетски прваци за 2019 ја освопи специјалната награда од стручното жири насловена како Premiul De Ehecelenta – награда за инзворендност.

-Една од песните „ Реквием за среќа„ влезе во Светската антологија. Покрај сертификат и диплома , Весна се стекна и со медал и Антологија.

Инаку Весна Ристиќ е родена и живее и работи во Лесковац. Автор е на збирката песни „Совршено –недовршено„. Во подготовка се и „ Син ветер„ и „Србио не те давам никому„

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 89 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот