Милениум од Индија / Са о Рома / Идентитет

Здружението Романо Ило од Скопје во периодот на месец Ноември 2019 ќе организира мултимедијална изложба која ќе се одрши во општината Шуто Оризари.

Автори на изложбата се проф. Марсел Куртијаде / историчар и лингвист од Универзиетот во Сорбона од Република Франција, Елси Иванчиќ Дунин / емерита професор од УКЛА Универзитетот од Соединети Американски Држави и Даниел Петровски / антрополог и публицист

Свеченто отворање на изложбата ќе би биде на 08 ноември со почеток од 18.30 часот на изложбениот салон на улица Хаџи Јован Шишков 66 (спроти спортскиот центар во Шуто Оризари).

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 240 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот