Која е причината што поликлиниката во населбата Шуто Оризари викендов немаше ноќно дежурство?

Викендов во населбата Шуто Оризари поликлиниката за време на ноќните дежурства не функционираше. Веднаш на социјалните мрежи беше објавена оваа информација, но без образложение.
Имаше фотографија на која беше напишано дека прегледите ќе се вршат вополиклиниката Чаир, и толку.
Кои се причините за неработење на поликлиниката во Шуто Оризари никому не му се јасни.
Според последните информации веќе во неделата на 17.11.2019 година ноќните дежурства си продолжија и работеа со полн капацитет.
Но која беше причината за неработење за викендов засега нема информации и се чека од Министерството за здравство да излезе со свое соопштение, за причините.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 119 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот