По вчерашниот инцидент во Шуто Оризари МВР со соопштение: Приведени двајца малолетници по пријава за повреда со остар предмет на 14 годишник

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Чаир при СВР Скопје лишиле од слобода двајца малолетници, постапувајќи по претходна пријава на 13.12.2023 год. околу 13:35 часот, дека во населба Шуто Оризари во Скопје од страна на две малолетни лица со остар предмет му биле нанесени повреди на 14-годишен малолетник.

Од МВР, информираат дека повредениот малолетник е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош и дека се превземени мерки за целосно расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок. Инаку според последните неофицијални информации малолетникот кој е повреден е успешно опериран и се наоѓа надвор од животна опасност.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Од 5 Ноември 2022 достапен документарниот филм на СП БТР „Небо, Точак, Земја„ на Max TV и Max TV GO со пребарување –Видеотека

Сакам да речам

6-to Romano Čhavorikanoo muzikakoro festivali 
„Čhavorikano Suno 2022“ – SP BTR

6-ти Ромски Детски музички фестивал
„Детски Сон 2022„ – СП БТР

6th Romani Children's Music Festival
"Children's Dream 2022" - SP BTR

Momentalno Online

Имаме присутни 195 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот