Распеаниот ѕидар од Македонија Бејхан Рамов „растура„ во емисијата „ Никогаш не е доцна„

Бејхан Рамов е вистински хит во музичката емисија „Никогаш не е доцна„
Во последното издание на оваа емисија тој си го оставри сонот да насатпи пред неговиот идол Шериф Коњевиќ.

„Дали гледаш кој е во жирито?„ го праша водителката Драгана Катиќ, на што Бејхан кога виде збунето одоговори „Да, тоа е мојата душа„

На тоа Шериф Коњевиќ одоговори: „ Ти благодарам што ми ја сакаш мојата музика. Ти ветувам дека во иднина и ќе ти помагам„ и публиката ги поздрави со огромен аплауз.

На натпреварот Бејхан ја испеа песната од Шабан Шаулиќ „ Познао бих те меџу хиљада жена„
Шериф после изведбата прокоментира „ Морам да бидам искрен. Очекував многу повеќе од него , но имаше голема трема вечерва. Но сепак песната ја испеа со голема душа и тој е одличен пеач„
Бејхан на тоа одговори: „Јас сепак не сум професионалец , и по професија сум градежен работник„.

Во ревијалниот дел од натпреварувањето Бејхан заедно со Шериф Коњевиќ во дует ја отпеаа песната од Шериф „ Није тај човек за тебе„

„Мене ова ми изгледаше одлично„. Пееше поинаку„ рече Шериф по исполнувањето на овој дует.
„ Шериф е еден и единствен„ констатираше Бејхан кој не ја криеше среќета дека имаше можност да запее заедно со својот идол.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 238 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот