Вацлав Сивак победи во Муа тај во Тренчин, и победата ја прослави со Ромско знаме

Вацлав Сивак, шампион на Чешка во К-1, во Тренчин во Муј таи го победи неговиот конкурент Лукаш Мандин. Тој за време на целиот меч ја имаше контролата на борбата во сите пет рунди. Може да се каже дека и неговиот ривал беше задоволен со тоа што мечот не заврши предвреме со нокаут.
На крајот од погласувањето, Сивак победата ја прослави со ромско знаме околу него.

Вацлав Сивак во самата борба влезе одлучно . „ Во мечот влегувам подготвен и одлучен да победам„ рече пред натпреварот за медиумите.

Според медиумите во Чешка сега Сивак има покана да се префрли во друг ранг на натпревра познат како МЛД. „Оваа понуда за мене е огромна чест и признание и ќе заминам. Но мојата страст е сеуште К1 и техинката Муј Тај", рече Сивак.

Инаку Вацлав Сивак во оваа категорија ќе биде претставен на 29 март во Прага во професионалниот К-1 натпревар. Името на неговиот противник сè уште не знае.

Link: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/vaclav-sivak-oslavil-vitezstvi-na-muay-thai-ev

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 256 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот