Во Кинотека на Македонија : На проекција со велосипед за бесплатен влез и следење на програмата „Златно Тркало 2019„

Кинотеката на Македонија започнува акција за подигнување на еколошката свест, па затоа од 1 април секој љубител на филмот кој ќе дојде на проекција со велосипед ќе добие бесплатна влезница за кино проекциите за тој ден. Акцијата трае до крајот на месец април.

А во рамки на месец април, во Кинотека, љубителите на филмови ќе можат да погледнат европски остварувања, потоа филмови како дел од Интернационален ромски филмски фестивал „Златно тркало“, Детскиот фестивал за слика и филм – Буф, дел од филмовите на Скопје филм фестивал, односно специјалната програма со омажот на Мето Јовановски, како и филмови на режисерите Буњуел, Саура и Берланга.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 130 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот