Ромка ја следи својата индиска врска

Унгарската ромска пејачка и танчеркаГина Рубик стигна до градот среде неодамна завршениот Меѓународен филмски фестивал во Керала.

Актер и режисер на кратки филмови, таа сакаше да фати што повеќе филмови што може. Откако ќе се врати на северот на земјата, таа сака да се врати на истражување што е можно повеќе за нејзината „врска“ со Индија, дури и додека ја следи својата страст за глума и танц.

Гина, која настапи во Манавејам Вееди во неделата, е родена во Будимпешта од мајка математичарка и татко физичар, кој работел со Стивен Хокинг.

 

Link: https://www.thehindu.com/news/cities/Thiruvananthapuram/a-roma-pursuing-her-indian-connection/article25759595.ece

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 513 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот