На 24 Март во Брисел најавен мирен протест во организација на Европската Ромска Дијаспора „АСВА„

Во рамките на своите активности една од најактивните ромски организации во дијаспората „АСВА„, преку социјалните мрежи најавува голем мировен протест низ улиците на главниот град на Белгија -Брисел кој ќе се одржи на 24 Март оваа година.

Организаторот напоменува дека овој мировен протест ќе биде воден под мотото „ Ромите не се невидливи„ и „ Стоп на манипулациите со Ромите„.

Инаку протестото според информациите од организаторите ќе се одржи на адресата: Place de l’Albertine ko Bruxelles со почеток од 12 часот.

 

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 42 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот