Добра вест за оние кои сакаат да работат во Германија

Барателите на азил кои ќе најдат работа во Германија може да останат.
Германскиот Бундестаг усвои миграциски закони, со што се олеснува доселување на стручни кадри кои се потребни на пазарот на труд во Германија.

Пакетот се состои од седум закони, но тоа ќе овозможи и протерување на оние кои немаат право на азил.

За Германија е многу важно да си обезбеди стручна работна сила.

Донесените закони овозможуваат луѓето од земји кои не се членки на ЕУ да дојдат и да работат во сите области, не само во дефицитарните струки.
Квалификуваните работници шест месеци може да останат во Германија и да бараат работа.

За сите кои сакаат да работат во Германија – дознајте ги цените и информациите како да стигнете до таму

Ако земете во обзир да како автомобилски техничар во Германија може да заработите и до 4500 евра месечно, додека за кирија за двособен стан одвојувате и до 900 евра, а флашираната вода во пакувања од шест шишиња од 1,5 литри чини околу 2 евра, дефинитивно не би било лошо да ги земете во предвид следните информации.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 73 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот