Моника стигна дома: Конечно во прегратките на семејството!

Малата Моника К. (12) од околината на Ниш , девојчето која беше киднапирана 10 дена од страна на осомничениот Н.Ј. попознат како Малчански бербер , деновиве е пуштена од Детската клиника од Клиничкиот центар во Ниш на домашно лекување.

"Сите го чекавме овој ден кога нашето дете ќе си дојде дома, и сета агонија ќе престане„ рече мајката Александра.

Моника на патот до училиштето ја грабна и 10 дена ја држеше како киднапирана осомничениот Н.Ј. каде се криеше по земуници и напуштени куќи во регионот на Ниш и Књажевац.

Тој на сослушувањето рече „ дека полицијата буквално поминуваше покрај нив„

Додека потрагата по нив во регионот на Књажевац на 29 декември , жителот на тоа место Емил Савиќ, дојде во својата родена куќа во Ниш и го затекна девојчето и киднаперот кој притоа киднаперот побегна низ прозорот.

Девојчето беше пронајдена жива , но истоштена од повеќедневното пешачење. Таа после поминати дваесетина дена во Клиничкиот Центар , и според лекарите таа веќе беше пуштена дома.

Пред семејната куќа , таа беше пречекана од блиското семејство, соседите и пријателите за да ја поздрават, и да се врати на своите кукли, играчки и својот некогашен живот.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 189 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот