Баба Ванѓа го предвидела Коронавирусот, но тогаш никој не разбрал за што зборува

Нешка Стефанова Робева (73), позната бугарска гимнастичарка и тренер на повеќе светски шампиони , рече дека Баба Ванѓа која многу често ја посетувала  непосредно пред смртта во 1996 година реќе:„Нешка , короната ќе биде насекаде околу нас„

 

Инаку Корона е бугарски збор кој значи –Круна и беше поврзано со руското влијание во државата. Робева додаде дека мислела со значењето на зборот „корона„ Бугарија ќе биде  под руско влијание, но сега ја разбра поентата и дека Баба Ванѓа ја предбидела КОВИД-19.

 

Баба Ванѓа 2020 година ја опишала како предизвикувачка каде го предвидела убиството на рускиот претседател Владимир Путин, и катастрофално цунами кој ќе го погоди светот.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 115 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот