За инцидентот во Шутка, приведени десет лица , од нив најверојатно тројца ќе бидат ослободени

Според неофицијални извори МВР започна истрага за инцидентот во Шуто Оризари кој се случи во понеделникот вечерта. Како што е познато од преходно, група граѓани пресретнаа џип со 3 лица внатре кои беа таргетирани како потенцијални киднапери, за кои веќе неколку дена се зборуваше низ општината.

Тие беа нападнати од кои двајца со полесни и еден со потешки повреди беа пренесени во болница.
По пристигање на полицијата беше утврдено дека од тројцата претепани двајца биле полицајци кои не беа на должност. Инаку сите тројца се од село Долно Блаце.

Веднаш потоа МВР започна истражни дејствија каде на разговор биле повикани 10 луѓе кои се сомничат дека ја предизвикале тепачката.

Според неофицијални извор, тие веќе во текот на денот - среда ќе бидат изведени пред истражен судија, кој понатаму ќе ги спопрведува дејствијата. Според некои најави тројца од нив ќе бидат ослободени, додека останатите може ќе добијат казни со мерка притвор. Каков ќе биде епилогот од ова сеуште не се знае.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 68 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот