Оркестарот на Џамбо Агушев на Златна Бубамара 2019 доби награда: „Најпопуларен блех оркестар за 2018„

Како и години наназад, публиката замина задоволна и од манифестацијата Златна Буба Мара која се одржа по 22 пат, во ВИП Арената Борис Трајковски под слоганот „Да се предадеме на музика, забава и смеа“.

Како и секое издание на оваа манифестација така и ова најновото помина во убаво расположение, смеа, музика и игра.

Покрај сите доделени награди на Буба мара во разни категории, така и оваа година воп категоријата „ Најпопуларен Блех оркестар за 2018„ беа едногласно прогласени со години наназаед еден од најдобрите не само во Македонија туку во регионот и пошироко на Оркестарот на Џамбо Агушев.

Тие веќе неколку години наназад се неприкосновени во својата работа, и и се доста барани насекаде во странство.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 63 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот