На Роки од Шутка му се исполни сонот во „Никогаш не е доцна“, а коментарот на Пријовиќ ќе го памети цел живот

Како и секоја сезона, така и оваа ќе има и кандидати од Македонија и регионот кои ќе се борат да стигнат до самото финале, или пак до првото место.
Во првата емисија на „Никогаш не е доцна“ настапуваше шеесетодишниот Руфат Селим Роки од Скопје, поточно од Шутка.

Инаку Роки е веке долги години познато име во ромската естрада, но за пошироката јавност ќе ја искористи оваа шанса е преку ова шоу да изгради кариера,

Роки истакна дека имал желба да биде голема ѕвезда, но таа желба не му се исполнила поради недостаток на финанасии.

Инку коментарите за негововто пеење беа повеќе од позитивни „Оваа песна вака се пее. Феноменално, без грешка“ беше кратка Пријовиќ за изведбата на песна од Шабан Шаулиќ.

Настапот на Роки може да го погледнете во видеото подолу на 18: 09.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?time_continue=114&v=Kdp7_ZL3k6k

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 262 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот