Пијанистот од Македонија без шаки го трогна жиритео во германското шоу „Суперталент„

Јосафат Раман 17 годишен пијанист од Македонија, без стапала и шаки со своја изведба на саундтракот од филмот „Реквием за сон„ го трогна жирито од германското телевизиско шоу „Суперталент„ на РТЛ.

Раман кој е роден и пораснал во Скопје, Шуто Оризари , кој веќе пет години живее во Германија е роден без стапала и шаки.

„Тоа е генетски дефект„ му објаснил тој на жирито.„Немам целосни раце или прсти, а исто така носам и протези на долниот дел од двете нозе„

Раман доби „зелено светло„ од сите три члена на жирито.

Настапот на Јосафат Раман на „Суперталент„ е на следниот линк:

Link: https://www.rtl.de/videos/klavierspieler-josafat-raman-flasht-die-jury-5daae432d15e98407b69b5d4.html

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 507 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот