Марија Шерифовиќ: „Јас ќе платам и ќе го вдомама семејството“„

Пеачката Марија Шерифовиќ луто реагираше на потресната приказна за исфрлање на семесјтвото Османи од нивниот дом во Дорчол. Београд и понуди финансиска помош
Тие во тоа исфрлање повеќе полицајци ги тргнаа членовите од семесјтвото , дури и болната жена од карцином која беше на носилки.
„Искрено..Во оваа моја убава Србија, не може повеќе ништо да ме изненади...И не умеам повеќе да опишамкоја количина на бес се појави во мене..Но еве да не го кажам тоа што го мислам и да бидам некоја проста печка за некој ... Ако некој има контакт – јас ќе платам и ќе го вдомам семесјтвото„ напишала Шерифовиќ на Твитер.

За потсетување кое ги наведува Здружената акција „ Кров над глава„ . семејството Османи со години живееше во оваа куќа на улица Дунавска број 30. Меѓутоа нивната куќа која е изградена во 1934 година , во 2015 беше избришана од Катастаркако воопшто да не постои.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 194 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот