Силвестер Сталоне му се заблагодарува на Тајсон Фјури за враќање на спомените од филмот Роки, со облека како Аполо Крид во Лас Вегас

Силвестер Сталоне му се заблагодари на Тајсон Фјури за враќањето на спомените од филмскиот серијал „Роки„ со акцент на облеката како Аполо Крид во Лас Вегас минатиот викенд.
Фјури 30, брилираше облечен како Аполо Крид во неговата победа над Том Шварц во Лас Вегас.

Британецот се обидува да ја орасположи Америка и направи добар почеток со излегување во шорцевите со ѕвезди и ленти како во филмот Роки, облечен во наметка и шапка.

Во вистински Роки стил, тој влезе во рингот со песната од Џејмс Браун "Живеење во Америка", каде во позадина имаше и танчерки во придружба.

Творецот и ѕвездата од филмскиот серијал „Роки„ Сталоне го пофали росмкиот боксерски крал на социјалните медиуми за неговата ексцентрична прошетка и настап на рингот

Сталоне рече: "Ви благодарам за неверојатен шампион филинг во реални услови, Тајсон Фјури!

"Тоа е толку неверојатно и пријатно да се види.Тоа беше одамна уште од 1985, мислев за жал заврши, но ова беше навистина неверојатно чувство"

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 63 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот