Кушти е Ром , британски рокер кој знае многу добро да зборува,

Медиумите се почесто лансираат нови филмувани приказни каде прават анализи за здравјето и благосостојбата од гледна точака на младите Роми и Патници

Младите Роми и патници го креваат својот глас за да може на јавноста да го сврти вниманието на проблемите со кои се соочуваат младите луѓе во нивните заедници.

Тие ги споделуваат своите лични приказни и искуства за да инспирираат и да создадат пет кратки драми со цел да ја срушат стигмата што опкружува да зборува за менталното здравје.

Филмовите се дел од националниот ресурс за училишта и хуманитарни организации за ментално здравје дизајнирани да потенцираат некои од предизвиците што овие млади луѓе ги доживуваат во и надвор од училиштето.

На проекциите ќе следува дискусија за пост-шоу.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 402 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот