Гласајте за Европпска жена на годината 2024, поддржете ја Ромската активистка Алмира Фазљи Муарем

Поддржи ја Алмира во борбата за правата на жените Ромки! Влези на страната на Европската делегација и стисни „лајк“ на нејзината фотографија!

Гласањето е започнато и истото завршува на 7 март, а во трката за наградата „Европска жена на годината“ се номинирани вкупно 7 жени од страна на Европската делегација.

Алмира Фасљии Муарем е координаторка на Младински центар „Сакам да знам“ во Шуто Оризари. По професија, таа е новинарка, но е долгогодишна активна членка на граѓанскиот сектор. Алмира е фокусирана на активизам и борба за правата на жените Ромки, но и надминување на системските проблеми и табуа во локалната ромска заедница. Таа е предложена и поддржана од Амбасадорот на Сојузна Република Германија во Р.Северна Македонија, нејзината екселенција Петра Дрекслер

Сега е шансата да гласате за Европската жена на годината 2024

Гласајте за Алмира, преку или на нивните фотографии.

Гласањето завршува на 7 март на полноќ. #ЕвропскатаЖенаНаГодината2024 ќе ја добие својата награда на Меѓународниот ден на жената.

Гласајте на: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064632704170

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Од 5 Ноември 2022 достапен документарниот филм на СП БТР „Небо, Точак, Земја„ на Max TV и Max TV GO со пребарување –Видеотека

Сакам да речам

6-to Romano Čhavorikanoo muzikakoro festivali 
„Čhavorikano Suno 2022“ – SP BTR

6-ти Ромски Детски музички фестивал
„Детски Сон 2022„ – СП БТР

6th Romani Children's Music Festival
"Children's Dream 2022" - SP BTR

Momentalno Online

Имаме присутни 325 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот