Лигата на Салвини во Лацио, помеѓу Ромите и Класичните кланови

Како и дали го поттикнуваат "населението" во римските предградија, дури и сугерираат дека ги истераат имигрантите и Ромите, а потоа прават бизнис заедно?

Дали дури и ги користат ромските мафијашки клубови во провинцијата Латина за изборни кампањи, а потоа намигнуваат на CasaPound и Forza Nuova кои, како што кажа градоначалникот на Рим Вирџинија Раги, ја поттикнуваат расната омраза?

Оваа приказна за Матео Салвини, која ги истребува криминалците, Ромите и имигрантите, ја извикува правдата. Бидејќи за да добие гласови, тој започнал со непредвидливи потфати кои се микроскопски видливи и во главниот град Рим . И тоа е знакот на времето. Ставот на Лигата е да ги навредува и да ги обележува како криминалци.

Во најновите политики од пред една година, Лега Нел Лацио зеде 11,84% во првиот круг, и 16,52% во вториот, надминувајќи ги Форца Италија (но не и петте ѕвезди и Демократската партија).

Link: https://www.michelesantoro.it/2019/04/lega-salvini-lazio/

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 84 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот