Ужас во Косово: Дванаестгодишно Ромско дете , силувано па убиено

С.О. (20) е уапсен во Косово Поле осомничен дека повеќе пати го силувал , а пота и го убил на едно дванаесетгодишно момеч од ромска националност чие тело беше пронајдено на патот во близина на неговата куќа, се наведува во информацијата од медиумите.

Телото беше пронајдено пред една седмица , но во првиот момент не се знаеше што е причината. На главата од детето имаше повреди кои улажуваа дека детето починало од удари.

– Не беше познато дали беше удрен со автомобил или беше паднат од некој објект или приколка која проаѓала од улицата. Постоеше и можност дека некој го удрил со тап предмет по главата - беа наводите од косовката полиција.

За време на обдукцијата беше утврдено дека малиот беше силуван и потоа и усмртен. Мајката на детето на полицијата и рече дека нејзиниот син и пред тоа се жалел дека некое машко лице го вознемирувал и му упатувал погрдни зборови.

– Токму тоа полицијата ги доведе до осомничениуот кој поради сомнежот дека извршил тешко дело - убиство и му беше одреден притвор од 30 дена , акцентираше полицијата.

Според неофицијални сознанија, осомничениот С.О. на сослушувањето се бранел со молчење.

Link: http://rominfomedia.rs/uzas-na-kosovu-dvanaestogodisnji-decak-romske-nacionalnosti-silovan-pa-ubijen/?fbclid=IwAR1D_8y9E9GffgDUgoedWi479V87L_IClc63C38aDxO1E7bKf8g8uXANl34

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 139 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот