Анџела Хамиди од Албанија е Мисс Интернационална Ромска Убавица 2019

Во прекрасниот летен амбиент на хотелот Континетал во викендот што помина , традиционално по 27 ми пат СП БТР Продукција беше организатор на спектаклот за ромската убавина.
Во убава и летна атммосфера покрај убавината имаше и културно музичка илустрација со познати ромски музички уметници како и специјаната гостинка од Русија Елена Лазаренко кој со своите перформанси ја воодушеви присутната публика.
Во Изборот за Мисс оваа година титулите ги понесоа: Мис Интернационална Ромска Убавица е прогласена Анџела Хамиди од Албанија. Како прва придружниќка беше Антонела Мухаремовиќ од Македонија, втора Индира Хамид исто од Македонија, Мис фотогеничност ја понесе Исмаил Нерѓуза, од нашата држава, Мис шармантна Меланија Тоскиќ од Србија а Мис Декада беше избрана Изабела Селимовќ од Србија.
Како подржувачи на оваа културна манифестација се појавија Пивара Скопје, Тиквеш, Кавадарци, Аптеки Зегин и Агенцијата за промоција и подршка на Туризмот во Р.Северна Македонија.
Водител на програмата беше Даниел Петровски

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 290 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот