Амди Бајрам ќе се кандидира за претседател

Во трката за претседател на Македонија влегува и Амди Бајрам, лидер на Сојузот на Роми, кој добил поддршка на централниот одбор на партијата.

„На седница на централниот одбор на Сојузот на Ромите беше одлучено за единствен кандидат за претседател на Македонија да го кандидира лидерот Амди Бајрам“, се наведува во објавата на Фејсбук на Аднан Мемеди, член на централниот одбор на Сојузот на Роми.

Амди Бајрам, кој е пратеник, рече дека ја прифаќа номинацијата од највисокото партиско тело.

 

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 95 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот