Неофицијално кандидат за градоначалник во Шуто Оризари од партијата РОМ предложен Тефик Махмут, чија подршка ќе ја има и од ВМРО ДПМНЕ

Според неофивијални информации од високи членови во партијата РОМ како кандидат за градоначалник на Шуто Оризари на овие локални избори ќе биде Тефик Махмут.

Ова се очекува да биде потврдено и во текот на викендов од страна на партијата РОМ. Од партиски извори се вели дека се разгледуваат сите услови кои ќе бидат подржани и од коалициониот партнер ВМРО ДПМНЕ .

Инаку досега како официјален кандидат за функцијата градоначалник во општината Ш.Оризари е назначен Асан Ферат од СДСМ.Како други кандидати за оваа функција неофицијално фигурираат уште и актуелниот градоначалник Курто Дудуш кој би бил подржан од ромскиот политички блок, како и Геге Демировски претседателот на Народната партија на Ромите.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 588 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот