Една година од формирањето на порталот на ромски јазик Roma Press

Изминатиов викенд во редакцијата на порталот на ромски јазик Roma Press беше славенички. Причина за прославата е една година од стартот со работата на овој ромски медиум.

Во изминативе 365 дена, Рома Прес направи напори да биде забележан во пошироката јавност на тој начин што ги следеше мошне интензивно сите политички, културни и други случувања во нашата држава,

Воедно во континуитет споделуваше информации за актуелните случувања и низ светот, а кои се тесно поврзани со Ромите и случувањата околу нив.

Оваа прилика ја користиме и ние колегиумот на Веб порталот Рома Тајмс да им го честитаме првиот роденден на редакцијата на Рома Прес на чело со нивниот главен уредник Севѓул Абдула.

Нека се множат годините и успесите во иднина.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 73 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот