СДСМ реагира: ДПМНЕ Крушево со речник навредлив за Ромите

„Во каков контекст е искористен терминот “ѓупчење” во објавата на ОК ВМРО ДПМНЕ Крушево? Дали со овој погрден збор ДПМНЕ сака да ги навреди нашите сограѓани Роми?
Покрај неоснованите критики ДПМНЕ Крушево се служи со погрдни зборови кои ги навредуваат нашите сограѓани. Додека СДСМ работи на соживот, ДПМНЕ работи на поделби. Сите сме еднакви граѓани, а речникот кој го користиме е особено важен за соживотот.
ДПМНЕ Крушево да се извини за ваквиот речник, а статусот да не биде избришан за да сведочи дека дискриминацијата е во сопственост на опозицијата исклучиво“, стои во соопштението на СДСМ Крушево.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 186 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот