Геге Демировски од коалицијата на НПР/ДСР нема да биде подржан од партијата РОМ и ДПР

Во сите свои досегашни јавно настапи кандидатот за градоначалник за Ш. Оризари и претседател на НПР јавно рече дека има поддршка и од партијата на Шабан Салиу ДСР и воедно од Колаицијата на ВМРО-ДПМНЕ мешу кои ии партијата РОМ  и ДПР.

Но сепак не е така! Јавно преку социалните мрежи Ерџан Селим претседател на РОМ објави дека на овие избори во Шуто Оризари нема да го подржи кандидатот од НПР Геге Демировски и нитуеден друг јандидат за градоначалник од оваа општина, додека на ниво на град Скопје и на ниво на државата, ќе ја поддржи листата на коалициониот партнер ВМРО ДПМНЕ. Со слична изјава се огласи и претседателот на Демократскста Партија на Ромите - ДПР Миљазим, Сакип

 

Link: https://roma-news.com/phagola-li-i-koalicija-ki-sutka-taro-npr?fbclid=IwAR1KMkutcZB1__5v1ROtc8zTv77b5GSH8WtzEYXW5qP0xsUcapvhYAUeYFk

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 378 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот