Отворен повик за пристигање на филмски остварувања и учество на овогодишниот јубилеен 20-ти по ред Златно Тркало 2022,

Како и секоја година така и оваа организаторт СП БТР Продукција во рамките на организирање и одржување на овој пат 20-от по ред Филмски Фестивал „Златно Тркало„ го најави конкурсот за учество на филмскиот фестивал. Филмовите може да бидат од различен карактер, долгометражни, краткометражни, документарни и др  кои се тесно поврзани со ромска тематика.

Конкурсот е отворен до крајот на февруари 2022.

За пристап и пополнување на апликацијата притиснете ОВДЕ

Аплликацијата може да ја испратите на е маил Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. најдоцна до 28.02.2022 година

 

Со почит

СП БТР

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 474 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот