Младиот уметник Ќазим Дурмиш ја подготвува својата прва самостојна изложба за 2022 во Migratie Museum Migration во Брисел

Младиот и истакнат уметник Ќазим Дурмиш кој живее и работи во Белгија преку социјалните мрежи ја најави својата прва самостојна изложба за 2022 година.

Тој ја најави својата прва самостојна изложба за 2022 година, која ке биде претставена во Migratie Museum Migration во Брисел оваа година од 7 Април до 27 Април 2022 година . На таа изложба ке има дела од последниве неколку години, а исто така ке има и дела од 2022 година кои се во фаза на создавање . Исто така тој најави дека ке биде претставена една слика по повод 8 Април Интернационалниот ден на Ромите .

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 408 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот