Официјално Асан ферат претседател на ОО СДСМ - Шуто Оризари

Изминатиов викенд се одржа состанок каде ОО на СДСМ го одбра новот општинско раководство. . Овој општински огранок покрај другите членови официјално го одбра Асан ферат за нејзин Претседател.

Покрај овој состанок беа одбрани и претседателите на младинскиот огранок на СДСМ и воедно женскиот форум како генерален секретар и извршен одбор.

Во следниот период ќе биде отворена и канцеларија на овој огранок кој ќе стартува со работа.

Од огранокот ги повикуваат сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од СДСМ сите образовани и млади кафри ромската жена како и средношколци и студенти, како и авторитети кои значат нешто во развојот на општината Шуто Оризари.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 271 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот