Отворен повик за пријавуање за учество на деца за учество на Детскиот музички фестивал „Детски Сон 2024„ во организација на СП БТР

СП БТР како и секоја година така и во 2024 година во рамките на своите активности ќе го организира Детскиот музички фестивал „Детски Сон 2024„ на кои се исполнуваат ромски детски песни

Фестивалот ќе се одржи во периодот од месец Април 2024 во Скопје, Р.Северна Македонија.

На него може да се пријават деца на возраст од 7 до 14 години. Пријавувањето се врши во согласност со родител или старател или претходна препорака од наставинк или педагог.

Пријавувањето е најдоцна до 31 Јануари 2024 година, на е маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со сите свои генералии  име и презиме, вораст, име на училиште  и контакт телефон

 

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Од 5 Ноември 2022 достапен документарниот филм на СП БТР „Небо, Точак, Земја„ на Max TV и Max TV GO со пребарување –Видеотека

Сакам да речам

6-to Romano Čhavorikanoo muzikakoro festivali 
„Čhavorikano Suno 2022“ – SP BTR

6-ти Ромски Детски музички фестивал
„Детски Сон 2022„ – СП БТР

6th Romani Children's Music Festival
"Children's Dream 2022" - SP BTR

Momentalno Online

Имаме присутни 100 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот