Марија Шерифовиќ потрошила цело богаство за да стане сурогат мајка. Еве колку платила српската ѕвезда за раѓањето на синот

Во јавноста како бомба одекна веста дека една од најпознатите српски пејачки Марија Шерифовиќ стана мајка. Синот Марио го доби на 2 декември преку сурогат мајка во САД, а еве колку пари Марија морала да издвои за целиот процес.

Во една американска агенција за сурогат мајчинство наведуваат дека просечната цена се движи од 130.000 до 160.000 долари, пишува Блиц.

„Меѓународното сурогат мајчинство може да чини само 50.000 долари во Источна Европа или Јужна Америка, но пронаоѓање на сигурна агенција бара одредено истражување и насоки и во САД чини многу повеќе“ – појаснуваат од американската агенција.

Просечните трошоци вклучуваат: клинички такси, сурогат компензација, правни такси и агенциски такси. Идните родители, исто така, треба да издвојат дел од буџетот за компензација на донаторите на јајце клетки и лекови за плодност, како и патни трошоци (кои не се вклучени во овие проценки), додава агенцијата

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Од 5 Ноември 2022 достапен документарниот филм на СП БТР „Небо, Точак, Земја„ на Max TV и Max TV GO со пребарување –Видеотека

Сакам да речам

6-to Romano Čhavorikanoo muzikakoro festivali 
„Čhavorikano Suno 2022“ – SP BTR

6-ти Ромски Детски музички фестивал
„Детски Сон 2022„ – СП БТР

6th Romani Children's Music Festival
"Children's Dream 2022" - SP BTR

Momentalno Online

Имаме присутни 251 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот