Личен став поповод 8-ми Април: Не сме поинакви, исти сме!

Јас сум Ром - со ПОТЕМЕН ТЕН во целиот период од мојот живот 
А другите ТИЕ?...

Кога се раѓаат - РОЗЕВИ
Кога се болни - ЗЕЛЕНИ
Кога им е ладно - МОДРИ
Кога им е жешко - ЦРВЕНИ
Кога се возбудени - СИНИ
Кога умираат - ЖОЛТИ

И после ТИЕ ...мене ми викаат : „Кај си бе ОБОЕН?„

За многу години ДЕНОТ- кој е само ден ..а треба да е КОНТИНУИТЕТ...

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 77 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот