БиХ: Додека еден граѓанин на Гацко, безмилосно го удир еден Ром, полицијата немо си посматрала

На автобуската станица во Гацко младо момче на очиглед пред полицајци удираше еден малд Ром притоа пцуејќи му ја муслиманската вера и мајка.

Момчето кое го нападна ромот беше во алкохолизирана состојба за време на паузата кога автобусот патуваше на релација Гацко - невесиње. Тој го обвинуваше Ромот дека поради таквите како него го изгубил својот татко.

Како што се гледа на снимаката во непосредна близина на овој инцидент стоеше и полицаец кој воопшто не реагираше.

Случајот беше пријавен во полициска станица.

Link: https://www.hayat.ba/vijest.php?id=185870

Youtube:

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 47 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот