Нов ребрендиран ромски медум во етерот. Старуваше со работа TV B1

На почеток на овој месец во македонскиот медиумски етер стартуваше со работа ребрендираниот медиум Телевизија TV B1. Ребрендиран е затоа што е на френкфенција од некогашната Телевизија Шутел. Сега е со нова сопственичка структура, како и свој нов технички и уредувачки кадар. Воедно направена и целосна програмска реформа со нови програмски содржини. Тимот кој работи во TV B1 е составен од проверени и искусни професионалци како и нов свеж телевизиски кадар. Според информациите од уредувачкиот тим во програмата која же биде 24 часовна ќе опфаќа од секој сегмент, информативен, забавен, образовен, културен и збогатен со филмски програм. Планирани се голем број на емисии од секаков карактер и соржина. Исто така треба да се напомене дека и ќе информира и на ромски и македонски јазик. Нека е со среќа  TV B1.

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

TV BTR NACIONAL

Momentalno Online

Имаме присутни 408 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Golden Wheel - Entry Application Form

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот