Загреб: Сомнителна смрт на затвореник Ром

Мирсад Шечиќ (27) годишен Ром беше затворен во загребскиот затвор „Реметница„ каде за време на католичкиот божик беше донесен во коматозна состојба во болницата „Ребро„ во Загреб каде после два дена почина.

 

Семејството на затвореникот Шечиќ велат дека тој бил претепан, но затвроската управа тоа го демантира и вели дека на затвореникот му се слошило и бил веднаш однесен во загребската боилница „Ребро„ каде по два дена починал.

 

Истражните органи наредија и обдукција на телото за да се видат кои се причините за смртта на Мирсад.

 

Инаку Мирсад бил осуден поради инцидентот во една болница, каде го искршил инвентарот и им се заканувал на двајца доктори со смрт, поради смртта на неговиот татко.

 

Link: https://www.24sata.hr/news/iz-remetinca-ga-prebacili-na-rebro-umro-nakon-dva-dana-668203?utm_medium=Status&utm_source=Facebook&utm_content=668203&utm_campaign=24sata+Facebook+status&fbclid=IwAR2uZJcG-ZLAH0J1Ycw7hsV4JbPV1Himbi6K5t6XkJd8eBg7fcTzsJqWdEk

 

Pin It
FaLang translation system by Faboba

Сакам да речам

Momentalno Online

Имаме присутни 174 посетители кои го читаат ROMATIMES.NEWS

Golden Wheel - Entry Application Form

o Vakti

 booked.net

Најпопуларни

Flag Counter

Нашиот бројач брои од 13.01.2019
Брои исти посетители од кои земји го гледаат нашиот портал
Најдоле има вкупно колку е посетен порталот