Пропуштивте

Синан Сакиќ пред неколку дена беше префрлен од Клиничкиот центар во Белград во приватана клиника во многу лоша здравствена состојба.
Негвата сопруга и синовите го префрлија во приватана клиника , затоа што не се воопшто задоволни од третманот во Клиничкиот центар.
Според зворовите на сопругата на Синан - Сабина, тој не бил избањат над 2 недели.
Таа вели дека според договорт имаше право да биде со Синан во соба од 8 часот наутро до 20 часот, но тоа и го укинале.

Синот Ернест се побунил поради оваа одлука , каде потоа Клиничкиот Центар повикал полиција , која го приведе Ернестпоради спречување на службено лице за време на должност.

Синан е инкау примен на 27 април во Клиничкиот центар , по прегледите дека му е потребна трансплатација на црниот дроб . Се очекува негово скоро заминување во Италија каде ќе се направи потребната трансплатација.

Link: http://www.telegraf.rs/jetset/vesti-jetset/2959005-drama-na-klinickom-centru-priveden-sin-sinana-sakica-zena-zahteva-da-pevaca-odmah-otpuste-iz-bolnice-video

 


FaLang translation system by Faboba

Вашите информации пратете
ги на нашиот емаил

info@romatimes.news

Партнери

Today 124

Yesterday 151

Week 887

Month 2365

All 460608

Currently are 37 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions